W dniu z 29.05.2015 roku, około godziny 700 na terenie powiatu rzeszowskiego w miejscowości Szklary dochodzi do eksplozji nieokreślonego ładunku wybuchowego w tunelu w trakcie przejazdu przez niego kolejki wąskotorowej „Pogórzanin”. Przewoziła ona grupę wycieczkową pracowników z jednego z lokalnych zakładów produkcyjnych. Informacje o zaistniałej sytuacji przekazał mężczyzną jadący kolejką, który zadzwonił na numer 997. Poinformował że, „słyszał straszny huk, wybuch pożar, słychać jęki ludzi i wolanie o pomoc, są poszkodowani i że on w biegnie przed siebie jak najdalej od miejsca tragedii”. W chwile później połącznie się urywa. Rozpoczyna się akcja ratunkowa, zostają poinformowane wszystkie służby ratownicze. W rejon zdarzenia zostają skierowane znaczne siły OSP z KSRG jak i z poza systemu oraz jednostki PSP i Policji.

Na szczęście ten straszny obraz który został wyżej przytoczony to tylko założenia do kompleksowych ćwiczeń powiatowych pn. „TUNEL 2015”, które obyły się w dniu 29 maja 2015 roku w miejscowości Szklary na terenie Gminy Hyzne. Miały one na celu doskonalenie współdziałania organów, służb i inspekcji działających na terenie powiatu oraz gmin w prowadzeniu akcji ratunkowej.

Czytaj więcej: Ćwiczenia powiatowe “TUNEL 2015”